פייסבוק הוא כיכר העיר של מודיעין ושם יוצאות כל האגרסיות של תושבים כאלה ואחרים ואני כל פעם מופתעת מחדש מירידה לשפל חדש.

אני האמנתי שכיוון שהפייסבוק הוא לא מערכת טוקבק אנונימית ויש מאחורי הפרופיל שלכם אנשים שמכירים אתכם, תמונות, חברים, ילדים משפחה רמת התגובות תישאר בגבול הטעם הטוב גם אם לא מסכימים בעניין מסויים. טעיתי.

פעם אחר פעם אני נדהמת לראות באיזה מהירות תושב או שניים (גברים ונשים כאחד) מצליחים לדרדר דיון שהתחיל כסביר או אולי טיפה מתחכם למלחמה של צדדים ופילוג של ציבור הכולל שפה נמוכה וירידה לפסים אישיים.

הלילה נשארתי ערה עד 1:00 בלילה מתוך יצר המציצנות שלי. בקבוצה של "מודיעין שלנו", בה אני כמעט אף פעם לא פעילה, התחיל דיון. הסיבה היחידה שהצטרפתי לדיון הייתה שבאמת עניין אותי מה היה מקור הרעש ששמעתי.
תוך בדיוק 4 תגובות השיחה התדרדרה למלחמה בין דתיים לחילוניים ואפ זה לא מספיק התווספה מלחמת בייניים בין אלו שרוצים שהפוסט ימחק לבין אלו שטוענים שזה טשטוש.
עוד 38 תגובות והשיחה כבר ירדה לרמת העיסוק של המגיבים, איכות ההורות שלהם, קריאות גנאי ואני בשוק. לא הצלחתי להירדם כיוון היה לי דחף לראות מה הבא בתור יכתוב, ומה זה שאחריו ואיזה שטות נוספת ההיא תוסיף ואם זאת שמדברת בהיגיון (בעיניי) תבין שאין עם מי לדבר או תמשיך לנסות לשכנע… אין ספק שזה ממכר.

גם אני מנהלת קבוצה בפייסבוק של "נשים ממודיעין", גם אצלי מתפתחות מידי פעם התכתבויות קשות וגם אני מתמודדת לפעמים עם ההתלבטות של למחוק או לא.
לפעמים הפוסט נמחק אם בעיקרו הוא נועד לעורר רעש וצלצולים אבל אם הוא התחיל כסביר והתדרדר לכזה אני פונה למגיבים באלימות, מוחקת תגובות, שומרת על אוירה נעימה בקבוצה.
וזה לא כי אני נוקטת צד כזה או אחר בדיון. חשוב מאוד לשמור על אובייקטיביות אבל… מסוכן מאוד לתת לאנשים קטנים פטיש בכדי שיגדילו סדקים קטנים ומיקרוסקופים בעיר שלנו ויהפכו אותם לקרע עמוק.

יש קבוצות מדהימות בעיר, כל אחת מהן בנושא אחר למרות שחלקן חופפות בנושאים שלהם.
כמובן שאני מאוד אוהבת את הקבוצה שלי, זה ברור. אז נדלג מעל זה בשביל לא להמאיס אבל בעוד שבפוסט הזה קיטרתי על "מודיעין שלנו", על רמת השיח הנמוכה ועל חוסר הניהול במצבים מסויימים, אני רוצה גם לציין קבוצה שאני מאוד אוהבת להיות חלק בה ולראות את סגנון הניהול
"עצמאיות במודיעין" – שני צולפה מנהלת את הקבוצה ללא אינטרס אישי (דבר שהוא מאוד מאתגר כיוון שהיא בעצמה עצמאית ממודיעין), מאפשר פרסום בצורה אפקטיבית במסגרת החוקים שהגדירה ויוצרת המון פעילויות יצירתיות שמטרתן קידום העצמאיות במודיעין. אני מאוד אוהבת את הפעילות בקבוצה הזאת.

אז מה המסקנה שלי מהלילה הזה? יש כל כך הרבה אפשרויות, אם ראיתם מקום שלא מתאים לכם, תצביעו ברגלים. קחו את עצמכם ותתנתקו מקבוצות שישאירו אתכם ערים עד 1:00 בלילה מסיבות כאלה מטופשות. אבל… כיוון שגם אני לוקה בתסמונת "לא רוצה לפספס" וגם אני לא יצאתי מהקבוצה הזאת, אני מניחה שגם אתם לא. אז אחתום ב"שום דבר לא ישתנה לכן מוטב שנשתנה אנחנו" ולהתראות 🙂